Merhaba Ziyaretçi!

Sitemize hoşgeldin! Türkiye'nin en eğlenceli forum sitesinde aklına gelen tüm konuları paylaşabilir ve sorabilirsin. Unutma; sitemize üye olmadan konu açamaz,açılan konulara cevap yazamaz,üyelerle özel mesajlaşamazsın.Tüm bu ayrıcalıklardan faydalanmak için hemen üye ol.

Mecaz.Net

Engelli Maaşı Nasıl Alınır ? Engelli Maaşı Başvuru - Mecaz.Net
Kullanıcı Etiket Listesi

 
Seçenekler

Alt 05-19-2020, 12:45 PM   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
Standart Engelli Maaşı Nasıl Alınır ? Engelli Maaşı Başvuru

Engelli Maaşı Nasıl Alınır ? Engelli Maaşı Başvuru

Engelli bireylerin engelli maaşı alabilmesi için; maddi durumunun kötü olması, bakıma muhtaç ve kimsesiz olması gerekiyor. Yani maddi durumu iyi olan engelliler engelli maaşı alamıyorlar. . 2022 aylığı olarak bilinmekte olan engelli maaşları için başvurular Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına yapılmaktadır. Engelli bireyler bağlı bulundukları SYDV kurumuna engelli maaşı için başvuruda bulunabilirler. Başvuru yapabilmek için istenen evrakları tam bir şekilde başvuru esnasında teslim etmek gerekmektedir. Eksik evrağı bulunanların başvuruları kabul edilmemektedir.

Başvurularını başarıyla tamamlayan adaylara vakıf tarafından başvuru alındı belgesi verilmektedir. Engelli maaşı başvuruları en fazla 1 ay içinde sonuçlanmaktadır. Başvuru yapan bireyin muhtaçlık değerlendirilmesi ise yaşadığı ev hanesinin geliri dikkate alınarak yapılmaktadır. Ayrıca engelli maaşına başvuracak kişinin yaşı da önem arz etmektedir. Başvuran kişinin 18 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olmalıdır. 65 yaşından büyük olması halinde en az %70 oranında engelinin bulunması gerekmektedir.
    Alıntı

Seçenekler


Yukarı Git